NİYETÇİ GELDİ HANIMLAR

“Niyet Çeken Tavşan”

Beyaz büyük tavşanın yanına minnacık, yavru tavşan koyarlar. Olayın kilit noktası budur. Siz minik yavruyu görünce dayanamayıp sevmeye niyetlendiğinizde, mutlaka ve mutlaka büyüğüne de niyet çektirmeye niyetlenmişsiniz demektir. Artık, serbest girişimci tavşancıdan kurtulmanız mümkün değildir. El verilmiş kol kaptırılmıştır. Geçen hafta bizde böyle bir durum yaşadık. Edremit’de bir meydan da duran niyetçinin tavşanının küçük olanını  severken olayın içine girmiş bulunduk. Niyet çeken tavşanın çektiği niyette ise şöyle yazıyordu.  “O derki ah benim gülüm, bak yandı savruldu külüm, bu genç sana çok tutulmuş, artık ona etme zulüm...”  Çıkan niyeti okuduk güldük falan sonra ne kadar borcumuz dediğimizde gülmenin yerini düşünce aldı. Çünkü, niyetçi 40 lira demişti. Güler misin, ağlar mısın. 20 lira verelim, olmaz, 30 lira verelim olmaz. Sonunda 40 lira vermek zorunda kaldık.

Bir daha tövbe. Ne tavşan severim ne niyet çekerim. 

/////

OLMAYAN 
TARAFTARA UYARI

TFF 1.Lig'de sezona iddialı giriş yapmasına rağmen bir türlü istediği sonuçları alamayan ve dün sahaya üçüncü teknik direktörüyle çıkan Bursaspor, evinde Ankaragücü’ne 4-0 yenildi ve bu maçtan sonra Bursaspor'a ceza verildi. TFF'den yapılan açıklama şu şekilde: "Kulübünün, 26.09.2021 tarihinde oynanan Bursaspor-MKE Ankaragücü TFF 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan güney kale arkası tribün 120, 121, 124, 128 blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine, aynı müsabakada Bursaspor Kulübü'nün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 16.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Bursaspor Kulübünün, stadyuma usulsüz seyirci alınmasından dolayı 39.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."
Balıkesirspor’un şu anda taraftarı hiç yok. Daha doğrusu taraftarı varda maçlara gelmiyor-gelemiyor. Maçlarda bulunan “Taraftar” bir elin parmakları kadar ve yanılıpta maç esnasında Bursaspor taraftarlarının yaptığını yapmasın. Sonra gelen ceza nasıl ödenir? Zaten Balkesin parası yok. Anlamadığım konu ise Bursaspor neden maça usulsüz taraftar aldı? Ne gerek böyle şeylere.
Geçen sezon Bursaspor'un transfer tahtası kapalıydı belki ama altyapı ürünü genç oyuncularıyla TFF 1. Lig’de izlenme rekorları kırmış, sahaya yansıttığı mücadeleci futboluyla herkesin takdirini kazanmıştı. Balıkesirspor dan bunu bekliyoruz. Bursaspor,  1,5 yıl sonra kadrosuna 17 yeni oyuncu kattı ve 7 maça 4 farklı teknik adamla çıktı. Teknik Direktör dayanmayan takımın Ankaragücü karşısındaki görüntüsü ise Bursasporluların içini acıttı.
Bunları neden yazdım. Tahta açılsada olmayınca olmuyor. Bizim tahta açılmadı diye üzülmeyelim. Para yok. Hiç önemli değil. Önemli olan ligde kalmak. Haydi gençler sizde izlenme rekoru kırın ve takdir görün.