BAKIŞ

Şu anda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Balıkesir ilinin metropol ilçelerini yöneten büyükşehir belediyesidir ve Belediye başkanı da Yücel Yılmaz'dır. Önümüzdeki seçimlerde Yücel Yılmaz aday olur, olmaz bilemem. Ancak; sorulursa kendisinden memnun olduğumuz için kamuoyu aday olması yönünde kesinlikle görüş belirtir. Aday olmak isteyenler zaten aday oluyor ve Genel Merkeze çağrılarak bire bir görüşülüyor. Son ana kadar kimin aday olacağı belli olmuyor ve sürpriz bir isim aday olarak karşımıza çıkabiliyor.
Her başkanın ikinci kez aday olması ve olmaması yaptığı hizmetler kadar, partinin ön gördüğünü kriterleri süre içinde sağlayıp sağlamadığı da bağlı.
Şu anda Balıkesir büyükşehir ve ilçeler de AK Parti’den belediye başkanlığı yapanlar var. Bu kişilerin tamamı oldukça başarılı. Kendilerine oy veren seçmenler de onları başarılı buluyor ve tekrar oy vermeyi düşünüyor. Benim aklıma gelen ise şu: Bu ilçe başkanlarından Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday çıkar mı? Hemen aklınıza Yılmaz bey zaten öyleydi ve başkan oldu gelmesin. Ben sadece Karesi ve Altıeylül İlçelerini kast etmiyorum. Balıkesir'in daha bir çok ilçesi var. İllaki aday, buralardan yani Karesi'den ve Altıeylül'den çıkacak diye bir şey yok. AK Parti'nin başkanlık aldığı diğer ilçelerde de çalışkan ve başarılı kişiler var. İşte bunlar da ben adayım derse o zaman ne olacak? Süre uzun, daha başkanlık seçimine çok var gibi düşünülse de sayılı gün çabuk geçer.
Bunları neden yazdım? Çünkü; şu anda böyle bir oluşum içine girenler var, ancak daha erken diyerek zamanın yaklaşmasını bekliyorlar. Şimdiden adayım deseler her kadar kamuoyu desteği de alsalar gerçekten bayağı bir sıkıntıya girerler. Benden söylemesi. Önümüzdeki seçimlerde Büyükşehir adaylarının artması ve aralarından yapılacak seçimin bir hayli zor olacağı şimdiden kesin. Ben şimdiden adayların hepsine başarılar dilerim.