EYLENİYORMUYUZ GENÇLER

Balıkesirli gençler için bahar festivali düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz festivalin adına da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor  bayramı etkinlikleri dedi. Yılmaz hafta boyunca konserlerle coşan Balıkesirli gençlerin gelecek sanatçıları kendilerinin belirlediğini söyleyerek geleceğimizin güvencesi gençlerimize neler yapsak azdır diyerek gençlik konserlerinde bizzat sahneye çıkarak gençlerle birlikte coştu, eylendi arada eyleniyor muyuz gençler diye sormayı da ihmal etmedi.

Yılmaz Balıkesir’e gelen sanatçılar Fettah Can, İkiye on kala, Sefo, Bilal Sonses, ve Reyman konserleri ili gençlere unutamayacakları bir hafta geçirmelerini sağladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz haksızlığı hiç sevmediği gibi adaletli davranmaya özen gösterir. Bu nedenle Balıkesirli gençlere unutamayacakları bir hafta yaşattıksa büyüklere yani ailelerine de unutamayacakları bir yıl yaşatalım diyerek suya % 60 zam yaptı.

Gençlerin bedava diye gittikleri konserlerin bilet paralarını ailelerinden alarak  bedava peynir fare kapanında olur sözünü adeta doğrulamış oldu. Yılmaz su zammına karşı çıkan CHP ve İYİ parti meclis üyelerine mazeret olarak elektrik ve personel giderlerini göstererek savunma yapmaya çalıştı.

CHP il Başkanı Serkan Sarı, “Vatandaş evine ekmek götüremiyor siz suya % 60 zam yapıyorsunuz havadan sudan bahanelerle vatandaşın aklıyla alay ediyorsunuz” diyerek zamma tepkisini dile getirdi. Evet eyleniyor muyuz gençler!

 

UNSURUNUZ BATSIN

Üniversiteye hazırlık coğrafya kitabında yer alan testlerin birinde yazılanlar karşısında adeta şok oldum. Konuyu tane tane aktarmak isterim bana hak verir yada çok cahil olduğumu söyleye bilirsiniz. 

Test sorusunun başlığı aynen şöyle Jeopolitikte Etkili Olan Unsurlar Türkiye’nin üç kıta arasında olması boğazların varlığı ve Kıbrıs Adası, Orta Doğunun hatta dünyanın ticari ve stratejik bakımdan çok önemli bir coğrafyası haline gelmesini sağlamıştır. 

Bu konumu komşu Ülkelerin boğazlar üzerinde egemenlik kurmaya neden olmuştur.  Jeopolitikte etkili olan değişen unsurlar ülkelerin iç dinamiklerinin yanı sıra uluslararası konjonktürde bağlıdır.

Ayrıca İstanbul Havalimanı ve Kanal İstanbul  Projeleri gelecekte Türkiye’nin  önemini daha da fazla arttıracaktır. Deniliyor.

Şimdi sormazlar mı kış aylarında hiçbir uçağın inemediği İstanbul Hava Limanı yerine bakanların bile zorunlu iniş yaptığı Atatürk Havalimanı yok ederek İstanbul Havalimanının reklamını test kitaplarına taşımanın Katarlılara satılan arsaların etrafına yapmayı düşündüğünüz Kanal İstanbul’un reklamını ve unsur  diye test kitaplarına taşımanız yapılmamış bir kanalla körpecik beyinleri meşgul etmeniz bana göre doğru değil. Bize Kanal İstanbul’u tanıyan değil düşünen üreten ve Ülkenin geleceği için çalışan Üniversiteli gençlik gerekli hayırlısı.