Balıkesirspor Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Deniz, görevinden istifa etti.

Özgür Yılmaz başkanlığındaki Balıkesirspor’da istifa şoku yaşandı. Dün yaptığı yazılı bir açıklama ile istifasını duyuran BAL-KES’te taraftarlardan sorumlu yönetici İsmet Deniz, başarısız olduklarını ve 10 Ocak itibariyle görevini bıraktığını söyledi.

Taraftara ve özellikle 10Koliklere teşekkür eden Deniz, “Taraftarımıza karşı boynum bükük ve mahcup ayrılmak benim için hayatımın en zor kararı ve üzücü olayıdır” dediği açıklaması aynen şöyle;

“Her şeyden önce şehrimizin en büyük markası, yüz akımız Balıkesirspor'umuzda görev alma şerefini bana layık gören çok değerli kongre üyelerimize, Başkanımız Sn. Özgür Yılmaz ve bu süreçte her daim yanımızda olan Büyük Balıkesirspor'un büyük taraftarına minnettarım.

Şu zamana kadar camiamızın zarar görmemesi adına suskun kalmayı tercih ettim. Ama aşikâr bir başarısızlık ve artık kangren olmuş bir ortam var. Maalesef bizler başarısız olduk. Nasıl kolları sıvadıysak, bu uğurda üzerimize düşeni de yerine getirip, gerekeni yapmalıyız. Bu bağlamda ben de 10 Ocak Pazartesi itibariyle görevimden istifa ettiğimi çok değerli spor kamuoyuyla paylaşıyorum.

Maalesef Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzla bizi bir araya getiren şanlı arma etrafında gereken birlikteliği sağlayamadık, ortak akılda hareket edemedik. Kendileri görevine devam eder ya da etmez onların taktiridir. Ama ne zaman ihtiyaç duyarlarsa koşa koşa gelip, her zaman elimden ne gerekiyorsa yapacağımdan şüpheniz olmasın.

Görevim gereği, taraftarımızla yönetimimiz arasında çıkan her türlü olumsuzluğa göğüs gerdim. Bu süreçte, her durumda bana olan saygılarını ön planda tutarak sessiz kalan 10 Koliklere bir kez daha teşekkür ederim.

Sizlerden ricam, bu sezonun hepimize bir ders olması ve Balıkesirspor'umuz için şapkalarımızı önümüze koyup, nerede hata yaptığımızı düşünmemizdir. Tekrar en doğru yönetimlerde ve en etkili taraftar desteğimizle yine bu şanlı arma etrafında tek yumruk olup, layık olduğu yerlere getirecek olan bizleriz. Kurumsallaşmak ve geleceğimize yatırım yapmak bizim en büyük payemiz olmalıdır.

Bilmenizi isterim ki, bu bir veda ediş değil, edindiğim tecrübe ve acılarla birlikte camiamı layık olduğu yerlere tekrar geri getirmek adına yepyeni bir sayfa açmaktır. Büyük Taraftarımıza karşı boynum bükük ve mahcup ayrılmak benim için hayatımın en zor kararı ve üzücü olayıdır. Her şeyden önce ben bir taraftarım.

Hakkınızı helal edin. Elbet bir gün buluşacağız.  Saygı ve Sevgilerimle"