Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisinin dili keskin, mizacı sert, yüzü pek gülmeyen ismi Özgür Çelebioğlu, partisinin teveccühü ile Grup Başkanvekilliğine seçildi. Yerel seçimlere 2 yıl kala Millet İttifakı ortağı İYİ Parti’deki bayrak değişimi bizlere göstermekteki Büyükşehir Meclisi artık daha da renkli geçecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti grubunda görev değişikliği yapıldı. Mecliste verdiği önergeler ve sert çıkışları ile tanınan Özgür Çelebioğlu, Grup Başkanvekiline, Serkan Mehmet Ertan ise Grup Sözcüğüne getirildi.

 

BAŞKAN URAL: “PARTİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN”

İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen meclis üyeleri toplantısında görev dağılımı yapıldı. Burada konuşan İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Özlem Ural, görev değişikliklerinin Parti, Balıkesir ve Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Ural; “Kıymetli Büyükşehir Meclis Üyelerimiz ile Ramazan arefesinde komisyon ve görevlendirmeler için yaptığımız toplantıda, meclis üyelerimizin kendi aralarında yaptıkları oylamalarda, Metin Özpınar’dan bayrağı devralarak Meclis Grup Başkanvekili seçilen ve tekrar İmar ve Bayındırlık Komisyonunda görev alacak olan Özgür Çelebioğlu'na, Meclis Grup Sözcüsü seçilen ve tekrar Plan ve Bütçe Komisyonunda görev alacak olan Serkan Mehmet Ertan'a, Allah utandırmasın diyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Meclis Grup Başkan Vekilliğini devreden Metin Özpınar Başkanımıza da bugüne kadar verdiği emekler ve destekler için çok teşekkür ediyoruz. Seçimlerimiz ve görevlendirmelerimiz, önce Balıkesir ve Partimiz için, sonra ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

ÇELEBİOĞLU; “GEREKEN KİŞİYE

GEREKTİĞİ GİBİ DAVRANACAĞIZ”

Öte yandan daha önce bu görevde yer alan Metin Özpınar’ın aksine verdiği önerge ve sert çıkışları ile dikkat çeken Çelebioğlu’nun İYİ Parti Grup Başkanvekilliği döneminde Büyükşehir Belediye Meclisinin her toplantısı yada birleşimi epey hareketli geçeceğe benziyor.

Grup Başkanvekilliğine seçilmesi nedeniyle ilk olarak kendisine destek veren partili arkadaşlarına teşekkür eden Çelebioğlu; “Büyükşehir’deki bilgi becerimiz ve parti içindeki çalışmalarımızdan dolayı bizlere bu görev layık  görüldü. Partimizin politikaları ve Genel Başkanımız Meral Akşener’in görüşleri doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Mizacımız sert gibi görünse de aslında biz sadece gereken kişiye gerektiği gibi davran insanlardanız. İnşallah bu görevi layıkıyla yerine getireceğimize inanıyorum” dedi.