Ak Parti İvrindi İlçe Başkanlığı ve İvrindi Belediyesi’nin birlikte organize ettiği Bozören mahallesindeki “Mahalle Bizim Gençlik Bizim” etkinliğinde yüzlerce genç bir araya geldi. AK Parti’nin gövde gösterisi yaptığı etkinlikte mangallar yandı, halaylar çekildi, yöresel oyunlar oynandı.

İŞTE GELECEĞE UMUT İLE BAKAN AK GENÇLİK BU

Bozören mahallesinde gerçekleştirilen gençlik buluşmasında gençler ile bir araya gelen Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran “İvrindi’de öyle bir teşkilat, öyle bir belediyecilik var ki sesini tüm Balıkesir’e duyurmuş ve kendini kıskandırmış durumda. Bizler Ak Parti yöneticileri olarak bu tür ortamları her zaman isteyen, özleyen ve destekleyenleriz. Maşallah ki Bozören 2019 seçimlerinde olduğu gibi yine parmak ile gösterilecek mahalleler arasında. Bu organizasyonda emeği geçen İlçe teşkilatımıza, Belediye Başkanımıza ve bizi misafir eden siz değerli Bozören gençliğine teşekkür ediyorum. Gençlik varsa umut var, Bozören varsa İvrindi var” dedi.

MAŞALLAHINIZ VAR GENÇLER

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mutlu Aydemir “ Bozören mahallesinin namı tüm Balıkesir’de biliniyor. Ak Parti’ye olan bağlılığı, Reise olan sevdası ve ilçe belediyesini sahiplenişi takdire şayan. Bugün bizimle birlikte yaklaşık 200 kişi var. Bir kırsalda seçim zamanı haricinde bu kadar kalabalık bir ortamda bir araya gelmek kolay değil. Bunu anca Bozören gibi mahallelerde başarabilirsiniz anca. İvrindi Belediye Başkanım Yusuf Cengiz ve Ak Parti ilçe teşkilatı çok güzel birliktelik yakaladılar ve uyumları ile bunu sahada gösteriyorlar. Bize sizler gibi gençlik lazım. Memleketine sahip çıkan, belediyesine sahip çıkan ve her zaman reisinin izinde giden gençlik lazım.  Kıskandırdınız tüm Balıkesir’i. Çok güzelsiniz Bozören, yine fark yarattınız. Emeği geçen herkese tüm kalbimle teşekkür ediyorum.” Dedi.

GURUR DUYUYORUM

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz ise seçim vaatlerini bir  bir yerine getirdiklerini söyledi. Gençlere önem verdiklerini ifade eden Cengiz; “ Biz 2019 yerel seçimlerinde başkanlık koltuğuna oturduğumuzda bir sözümüz vardı. ‘Her zaman gençler için proje üreteceğiz’ dedik. Bu sözümüzü de ilk gün ki gibi hatırlıyor ve proje üretip, hayata geçiriyoruz. Her şey şu an karşımızda duran pırıl pırıl gençlerimiz için. İvrindi Belediyesi olarak gençlerimize halı sahalar, genç odaları inşa ediyoruz. Biraz yaş kategorisini indirirsek mahallelerimize çocuk oyun grupları kazandırıyoruz. Sadece bununla da kalmıyor projelerimiz. İlçemize seçim zamanında sözünü verdiğimiz İvrindi Belediyesi Millet Kütüphanesi için çalışmaları başlattık. 4 ay sonra çalışmalar tamamlanacak ve hizmete açacağız inşallah. Yine gençlerimize verdiğimiz bir söz vardı. İlçemize yüzme havuzu kazandırmak. Buradan onun da müjdesini veriyorum. İlçemize kazandıracağımız yarı olimpik yüzme havuzu için ihale sürecini tamamladık. En kısa sürede resmi prosedürleri halledip ilk kazmayı vurarak seneye yaza yetiştireceğiz inşallah. Siz değerli gençler bize inandıkça, bize güvendikçe sizler için çalışmaya devam edeceğiz. Bugün burada çok güzel ortam var. Bu ortamı her yerde yakalamak kolay değil. Ak Parti ile Belediyemizin uyumu ile bu ortam meydana geldi. Gelmeye de devam edecek bu konudan şüphem yok. İnşallah gençler ile dimdik ayakta duran, daima ileriye umutla bakan bir İvrindi inşası için gayretimiz devam edecek. Bizleri sizlerle buluşturan İvrindi teşkilatımıza ve ev sahipliğinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum”.

YÜCEL BAŞKAN’IN SELAMI GELDİM

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın selamlarını ileterek sözlerine başlayan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yasin Sağay, Büyükşehir’in her zaman İvrindi’nin taleplerini yerine getirmeye çalıştığını söyledi. Sağay; “Bugün burada çok güzel bir hava var. Ak Parti Teşkilatımız İvrindi Belediyesi ile güzel bir birlikteliğe vesile oldu. İvrindi her zaman kendine yakışanı yapıyor, yapmaya devam edeceğinden de şüphemiz yok evelallah. Belediye Başkanımız Yusuf abi gençler için dertlenen biri. Sürekli olarak bizlerden bir talepte bulunuyor. Bizler de geri çevirmemeye gayret ediyoruz. Böyle şahane ortamı gördükten sonra da zaten çevirmek ayıp olur. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için Büyükşehir Belediyesi olarak bizler elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Bu ortamın sağlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” Dedi.

Bozören mahallesinde gerçekleştirilen programa Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Mustafa Canbey, Mutlu Aydemir, Büyükşehir Başkan Vekili Yasin Sagay, İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Önder, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal,İlçe Başkanı Muharrem Akçal, Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Münis, Karesi Kadın Kolları Kolları Başkanı Ayfer Özsoy, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurdane Gökdere, Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Çay, Ak partiye gönül veren  yönetim kurulu üyeleri, İlçe Meclis Üyeleri ve Bozören gençliği katılım sağladı.