Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ve kadın kolları ile birlikte Başkent Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, yönetim kurulu ve kadın kolları üyeleri Ankara ziyareti kapsamında ilk olarak Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktılar.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısına katılan Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın ve beraberindeki heyet daha sonra Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti.

Başkan Yalçın, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na Karesi’de yetiştirilen tarım ürünleri, süt ve süt ürünlerinin yanı sıra susamdan imal edilen yöresel besinler, Balıkesir’e has kolonya, evde kadınlarının ürettiği tarhana ve el emeği ile yapılmış iğne oyası fulardan oluşan bir sepet hediye etti.

 

 

“HALK BİZİ İKTİDARA GETİRECEK”

Üç çiftçi ve 1 küçükbaş hayvan üreticisinin de yer aldığı ziyarette Balıkesir tarım ve hayvancılığı konuşuldu.

Öte yandan ziyarette kararsız seçmene ulaşmak için doğru adımlar atılması gerektiğini söyleyen CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, “Kararsız seçmenlere partimizin çözümlerini en iyi şekilde anlatmalıyız. Bu çözümleri alana taşımalıyız. Bizim akılcı çözümlerimizi halkımıza yansıttığımızda halk bizi iktidara getirecek. Halkımız biliyor ki artık zaman CHP zamanıdır” diyerek halkla bire bir iletişim kurulması konusunda talimatlar verdi.

 

HEDEF KADIN ÜYE SAYISINI ARTTIRMAK

Ziyarette ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aile destekleri sigortasının anlatılması ve kadın üye sayısının arttırılmasının öneminden bahsetti.

Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın ise ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Anıtkabir'de başlayan Ankara ziyaretimiz, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısına katılımla devam etti. Başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Akın, Milletvekillerimiz Ensar Aytekin'e, mecliste geçirdiğimiz gün boyunca, hep yanımızda olan Milletvekilimiz Fikret Şahin'e teşekkür ederiz.

İlçemizde üretilen tarımsal ve hayvansal ürünlerden kadınlarımızın el emeği ile işlediği ürünlere ve Karesi'de imalat yapan fabrikalardaki ürünlerden oluşturduğumuz bir sepeti genel merkezimize farkındalık yaratmak amacıyla götürdük” ifadelerini kullandı.

HABER:SONER KANBER