Balıkesir’in tarihi ahşap evlerinin çoğunlukta olduğu Dumlupınar Mahallesinde dar sokaklara yapılan gelişi güzel araç parkları olası bir acil durumda faciaya davet çıkartıyor.

Balıkesir’in en eski yerleşim yerlerinden birisi olan ve büyük çoğunluğu ahşap evlerden oluşan Dumlupınar Mahallesi kent merkezine yakınlığı sebebiyle çarşıya gelen vatandaşların araçlarını yoğun olarak park ettiği bir bölge.

Eski yapılaşma nedeniyle dar ve yokuş olan bu sokaklara yapılan gelişi güzel parklar Dumlupınar Mahallesindeki trafiği olumsuz etkiliyor.

Vatandaşların araçlarını sabah saatlerinde bırakıp akşam üstü almaya gelmeleri mahalle sakinlerini ise çileden çıkarmış durumda.

Herhangi bir faciada acil durum araçlarının, yapılan bu araç parkları sebebiyle olay yerine ulaşabilmesi pek mümkün değil. Özellikle mahallenin iç kısımlarında köşe yerlere ve dar sokaklara yapılan araç parkları, büyük arabalar bir kenara küçük otomobillerin bile sokaktan geçişlerini zorlaştırıyor. Sürücülerin bilinçsizce yaptığı parklar olası bir facianın büyümesine ise davetiye çıkarıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Mega Projesi Çamlık’a ulaşmanın en kolay güzergahında bulunan Dumlupınar Mahallesinde bu dar sokaklardaki trafiği engelleyen araç parklarına yetkililerin bir an önce çözüm bulması gerekiyor. ÖZEL HABER: SONER KANBER