Balıkesir Üniversitesine kazandırdığı yeni fakülteler, Tıp Fakültesine açılmasını sağladığı yeni bölüm ve kadrolara dahil olan doktorlar yanı sıra öğrenciler ile diyaloglarını en üst seviyede tutan BAUN Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş son olarak yüz yüze eğitime sayılı günler kala kentteki ev sahiplerine “ev kiralarını makul tutun” çağrısı yaparak öğrencilerin gönlünde taht kurmayı başardı.

Sadece Balıkesir Üniversitesi değil Türkiye’nin farklı üniversitelerindeki öğrencilerin sosyal medyadan takip ettiği RT’lediği Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş öğrencilerle ilgili yaptığı paylaşım ve açıklamalarla gündem olmayı sürdürüyor. Rektör Kuş son olarak ev sahiplerine ev kiralarını makul tutmaları ricasında bulunurken, akademik kadro ve öğrencilere de aşı olmalarını istedi.

 

 

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş Balıkesirli ev sahiplerine ricada bulunarak, yüz yüze eğitim için şehrimize gelecek olan öğrencilerin tutacakları evler için kiraları makul seviyede tutmalarını rica ederken, öğrenci ve öğretim üyelerine de aşı olmalarını istedi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kuş sosyal medya hesaplarından yayımladığı mesajlar ile ev sahipleri ve yüz yüze eğitim için öğrenciler ve öğretim üyeleri hocalara sağlıklı bir eğitim için aşı çağrısında bulundu.

Rektör Kuş paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi. "2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılında fakülte, enstitü, yüksekokul ve meslek yüksekokullarımızın bütün bölüm, program ve anabilim dallarında yüz yüze eğitime başlıyoruz. Sizlerin sağlığı için gerekli tedbirleri alıyoruz. Lütfen siz de aşılarınızı yaptırarak sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim görmemiz için katkıda bulununuz" dedi.

Rektör Kuş ev sahiplerine de çağrıda bulunarak, "Uzun bir aradan sonra üniversitemizde yüz yüze eğitim başlıyor. Balıkesir Üniversitesi olarak ev sahiplerinden ricamız, öğrencilerimiz için ev kiralarını makul seviyede tutmaları olacaktır. Öğrencilerimiz adına şimdiden teşekkür ediyoruz" mesajı yayımladı. HABER: İLKAN TOPRAK

 

ÖĞRENCİNİN HALİNDEN ANLAYAN REKTÖR!

Öte yandan bu paylaşımları ile gündeme oturan BAUN Rektörü Kuş, için sosyal medyadan birçok olumlu mesaj ve paylaşım yapıldı. İşte o paylaşımlar bazıları şu şekilde:

- “Hocamı tebrik ediyorum kendisi öğrencini halinden anlayan bir rektör”

- “Allah’ım bizim neden böyle bir rektörümüz yok”

- “Böyle bir rektör yok. Adamın dibi”

- “Sosyal medyayı çok güzel kullanıyor. Yaptıkları bizi gururlandırıyor”

- “Bakarsan rektör ama içimizden biri gibi. Seviyoruz seni hocam”

- “Öğrencileri önemsediğini her twitinde hissettiriyor”

- “Ev sahibi ile kira konusunda görüşürken rektörü de çağırmayı düşünüyorum : )”