Bigadiç’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla Hükümet Meydanı’nda Kurtuluş Günü Kutlama programı düzenlendi.

Bigadiç’te 1922 yılında düşmana karşı kazanılan büyük zafer, 99 yıl sonra yapılan törenlerle coşku ve gururla kutlandı. Törene Kaymakam Mehmet Halis Aydın, Belediye Başkanı İsmail Avcu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ozan Balak, Jandarma Komutanı Teğmen Bulut Doğan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Metin Angın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Efe, Gaziler, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Kamu ve Kurum Müdürleri, STK Temsilcileri, Mahalle Muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Kurtuluş Günü kutlama programında devlet büyüklerinin kutlama mesajı okundu.  Kaymakam ve Belediye Başkanı halkı selamladı. Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı İsmail Avcu, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Belediye başkanı olmaktan onur ve gurur duyduğum Bigadiç’im, kurtuluşun şanlı ve şerefli müjdesine nail olmuş bir huzur şehri olduğunu kaydeden Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, ‘’Rabbim birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi daim etsin. Bizlerin, aziz milletimizin birlik ve bütünlüğüne; zafere olan inancından, korkusuzca dik duruşundan kimsenin kuşkusu olmamalıdır. Bigadiç’imizin 99. yılı kutlu olsun, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun” diye konuştu.

Esir kızın kurtarılarak, şiirlerin okunduğu kutlama programında Mehteran Takımı ve Halk Oyunları Ekipleri gösterilerini sundu. Gösteriler töreni izleyenler tarafından alkışlarla desteklendi. Sınavlarda başarı gösteren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından kutlamalar sona erdi.