YÜKSEKÖĞRETİM Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar, tercih edecekleri üniversiteler ile ilgili araştırmalara başladı. 5-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacak üniversite tercihleri kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), imkânlarını anlatmak için Bandırma’da aday öğrencilerle bir araya geliyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenci Kaynakları ve Tanıtım Direktörü Eray MAZANOĞLU’nun gerçekleştireceği toplantıya katılım gösterecek aday öğrenciler, Bahçeşehir Üniversitesi hakkında merak ettikleri tüm soruların cevabını bulacak. Eğitim imkânları, yurt dışında yer alan kampüsler ve olanakları, staj imkânları, burs ve ücretler gibi birçok konuda bilgilerin verileceği toplantılar, tüm aday öğrencilerin katılımına açık olarak gerçekleşecek. Mazanoğlu, 3 Ağustos günü, saat 10.30’da Bandırma Bahçeşehir Koleji’nde, aday öğrencilerle bir araya gelecek.

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), 1998 yılında kurulduğu günden bu yana entelektüel sınırlarını sürekli olarak genişletmiş ve temel akademik disiplinlere odaklanarak yüksek kaliteli bir üniversite eğitimine olan bağlılığını sürdürmektedir. 10 Fakülte, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 1 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, ile işletme, tasarım, eğitim, mühendislik, gastronomi, sağlık bilimleri, bilişim teknolojileri, konservatuvar, hukuk, diş ve tıp ve konservatuar alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora programları ile öğrencilerine eğitim vermektedir. Bahçeşehir Üniversitesi, BAU Global’in tüm yurtdışı imkânlarından yararlanarak öğrencilerini birer dünya vatandaşı olarak yetiştirmektedir. Öğrencilerine çeşitli anlaşmalar ve işbirlikleri ile dünyanın birçok farklı noktasında eğitim alma şansı sağlayan BAU; Berlin, Toronto, Washington DC, İngiltere, Batum, Kıbrıs, Mısır, Çin gibi BAU Global üyesi kurumların bulunduğu kentlerde gerçek anlamda uluslararası bir öğrenci olma deneyimi yaşatıyor.