Şarkılara, şiirlere ve kitaplara konu olmayı başaran İstanbul; gerek yurt içinden gerekse yurt dışından birçok gezgin tarafından yoğun ilgi görür. Büyüleyici güzelliğe sahip olan masal şehir, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da gözde şehirlerinden biridir.

Şarkılara, şiirlere ve kitaplara konu olmayı başaran İstanbul; gerek yurt içinden gerekse yurt dışından birçok gezgin tarafından yoğun ilgi görür. Büyüleyici güzelliğe sahip olan masal şehir, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da gözde şehirlerinden biridir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul; tarihi, doğası ve kendine has yapısıyla gezginleri büyülemeyi başarır. Pegasus, 110’dan fazla uçuş noktası üzerinden İstanbul’a direkt uçuşlar gerçekleştirir.  Adana’dan İstanbul’a seyahat edecek gezginler de, uçak yolculuğuyla İstanbul’a kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. Peki, Adana’dan İstanbul’a nasıl gidilir? İstanbul’a ne zaman gidilir? İstanbul’a gitmeden önce bilinmesi gerekenler nelerdir? İstanbul’da mutlaka gezilmesi gereken yerler nerelerdir? İstanbul’u yakından keşfetmek istiyorsanız, Pegasus’un İstanbul uçak bileti fırsatlarını kaçırmayın!

Adana’dan İstanbul’a Nasıl Gidilir?
Adana’dan İstanbul’a uçakla seyahat etmek isteyen gezginler, şehir merkezinden yaklaşık 4 km uzaklıkta yer alan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım sağlamalılar. 135 ve 159 numaralı otobüslerle Sarıçam, Çukurova ve Seyhan şehirlerine ulaşım sağlanabilmektedir. 159 numaralı otobüsler metroya ulaşım sağlar. Dileyen gezginler, metro aracılığıyla da havalimanına kolaylıkla ulaşabilir. Bunun yanı sıra merkez tren istasyonu ve çevre illerden de Şakirpaşa havaalanına aktarma yapmak mümkün. Havalimanının özel ulaştırma hizmeti olan Havaş’la da; Mersin, Tarsus, Ceyhan ve Osmaniye bölgelerinden havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir. Bir diğer ulaşım seçeneği de havalimanı taksileridir. 24 saat hizmet veren taksiler de tercih edilebilir. Hızlı ve konforlu ulaşım için Pegasus’un araç kiralama hizmetinden de faydalanmanız mümkün. Güncel Adana İstanbul uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgiye Pegasus’un internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Adana’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşan gezginlerin, gitmek istedikleri beldenin merkezine ulaşım sağlayabilmek için aktarma yapmaları gerekir. Kadıköy ve Taksim gibi semtlere Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan tek vasıta ile ulaşmak mümkün. SG-1, E-10 ve E-11’e binerek Kadıköy’e, SG-2 ile de Taksim merkeze kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Metroyla ulaşım sağlamak isteyen gezginler; SG-1, E-10, SG-2 ve E-11 otobüs hatlarından birine binip Soğanlık durağında inerek metro aktarmaya geçerek, Kadıköy-Tavşantepe hattı arasında istedikleri durakta inerek semt merkezine ulaşabilirler. Bu ulaşım seçeneklerinin yanı sıra yolcu terminal çıkışlarında bulunan Havaş ve Havabüs’te tercih edilebilir.

İstanbul’a Ne Zaman Gidilir?
İstanbul, sert iklim koşullarına sahip olmaması yönüyle yılın her mevsiminde ziyaret edilebilecek bir şehirdir. Temmuz ve ağustos aylarında bazı zamanlar 35 derecelik sıcaklıklar görülebildiği gibi kış mevsiminin de nadir olarak zorlu geçtiği bilinir. Ocak ve şubat aylarında bazı zamanlarda kar yağışı görülebilirken, yağmurun ise yılın her mevsimine zaman zaman da olsa kendini gösterdiği bilinir. Her mevsimde ayrı bir güzelliğe sahip olan İstanbul’un, yurt içinden ve yurt dışından birçok misafire ev sahipliği yapar. İstanbul’u yakından keşfetmek isteyen gezginler, diledikleri mevsimde rüya şehiri ziyaret edebilirler.


İstanbul’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
İstanbul için harika bir gezi planı yapan gezginlerin seyahat öncesinde bilmeleri gereken belli detaylar vardır. Öncelikle, İstanbul gezisinde şehir içi yolculuk planı yapılırken İstanbul trafiği mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. İstanbul’un toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyen gezginler, İstanbulKart çıkartmayı unutmamalıdır. İstanbul’da bazı metro hatları cuma ve cumartesi günleri 24 saat hizmet vermektedir.

İstanbul’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


İstanbul’un en gözde semtlerini keşfetmek isteyen gezginler için mutlaka gezilmesi gereken popüler adresler…

- Tarihi Yarımada: Suriçi adıyla da bilinen bu bölge, İstanbul’un tarihteki merkezi olarak bilinir. İstanbul Boğazı, Haliç ve Marmara Denizi’nin çevrelediği yarımada, İstanbul’u ziyarete gelen gezginlerin en popüler adresidir. Mısır Çarşısı, Sirkeci, Eminönü bölgede mutlaka gezilmesi gereken adreslerdir. Tarihi Yarımada’nın en önemli diğer merkezi ise Sultanahmet’tir. Ayasofya Camii ve Sultanahmet Camii’sine ev sahipliği yapan semt, turistlerin en uğrak noktasıdır. Kapalıçarşı’sıyla dillere destan olan dünyaca ünlü Beyazıt da burada yer alıyor.

- Taksim - İstiklal Caddesi: Alışverişin kalbinin attığı yer olarak da bilinen Taksim, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yer alır. Bölgenin en önemli caddesi olan İstiklal Caddesi büyük ilgi görür. Taksim Meydanı’ndan başlayıp Tünel bölgesine kadar uzanan caddede birçok mağaza, restoran ve kafe bulunur. İstanbul’un simge semtlerinden biri olan Taksim, tüm gezginlerin mutlaka görmesi gereken lokasyonlardan biridir.
İstanbul’a seyahat eden gezginlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken başlıca ünlü muhitleri; Kadıköy, Karaköy, Üsküdar, Beşiktaş, Galata, Nişantaşı ve Şişli olacak şekilde sıralamak mümkün.