DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir’de yetkili olduğu 8 belediyede işçinin hakkını korumaya devam ediyor.

Son günlerde Edremit Belediyesi Personel AŞ işçileri üzerinden algı yaratılmaya çalışıldığını kaydeden Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı, “İşçi arkadaşlarımızı yanlış algılarla ve doğru olmayan bilgilerle sendikamızdan istifa ettirmeye çalışanlara işveren vekilliği yapanlara karşı yasal işlemleri başlattık. Edremit Belediyesi Personel AŞ.’de DİSK/Genel-İş yetkili sendikadır. Bundan sonra da işçilerimizin hakkını alın terini savunmaya devam edeceğiz” dedi. 
Edremit Belediyesi Personel AŞ de görevli işçilerin üyesi olduğu DİSK/Genel-İş Sendikası’ndan istifalar başladığı algıları ile çalışanların kafaları karıştırılmaya çalışılıyor. Bir başka sendika tarafından “üye çoğunluğu bize geçti” seklinde mesajlar atarak işçiler üzerinde bazı amir ve şef pozisyonunda görev yapanların işçiler üzerinde algılar yaratarak Genel iş üyeleri başka bir sendikaya geçmek üzere istifaya zorladığı öğrenildi.  

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı, “Yetkili sendika olduğumuz Edremit Belediyesi Personel AŞ’de arkadaşlarımızın yanlış algılar ve doğru olmayan bilgilerle sendikamızdan istifaya zorlandığını üzülerek öğreniyoruz. Bazı müdürlüklerde yönetici pozisyonunda görev yapan dolayısı ile işveren temsilcisi durumunda olanların sorumluluğunda olan üyelerimizi baskı ve tehditle ile istifaya zorlamalarından dolayı gerekli suç duyurularında bulunduk. İşçilerimizin kendi özgür iradelerine kimse ipotek koyamaz. İşçi arkadaşlarımız kendi özgür iradeleri ile karar verebilecek her biri çok değerli arkadaşlarımızdır. Algılarla, yanlış yönlendirmelerle olmaz. DİSK/Genel-İş Edremit Belediyesi Personel AŞ’de yetkili sendikadadır. İşçilerimizin haklarını, alın terlerini savunmaya devam edeceğiz” dedi.