18 Nisan 2015, Cumartesi e-gazete
 
Gramın fiyatı normal çeyrek aşağıya çekilmeli
18 Temmuz 2013, Perşembe

Kuyumcular Derneği Başkanı İrfan Günsay altında yaşanan sıkıntı ile ilgili DEMOKRAT`a konuştu:Tüm Türkiye`de yaşanan altın sıkıntısı Balıkesir`de yaşanıyor. Darphanenin 4 ton altın basmasıyla birlikte çeyrek altında rakamlar aşağıya biraz çekildi ama daha istenilen seviyede değil.
Başkan İrfan Günsay çeyrek altının darphanenin üretmemesinden dolayı sıkıntıya yol açtığını, geçtiğimiz günlerde darphanenin 4 ton altın bastığını ve böylelikle çeyrek altın rakamlarının azda olsa aşağıya çekildiğini kaydetti. Çeyrek altının 155 TL`den 146 TL`ye gerilediğini vurgulayan Günsay çeyrek altının gerçek rakamının 137 TL olduğunu, altının gram fiyatının da normal olarak devam ettiğini söyledi.
Günsay “Çeyrek altını müşteriden alırken daha düşük alıyoruz. İnsanlar çeyrek altın satmıyor, bizde almıyoruz. Bu konudaki sıkıntıyı vatandaşa anlatmakta da zorluk çekiyoruz. Darphanenin grevde olması nedeniyle ziynet altınlarda fiyat farklılıkları oluştu. Bu nedenden dolayı müşterilerimiz bileziğe ve gram altına yönlenmeli” dedi.
     300 Defa Okundu 0 Defa Yorumlandı.
Adınız :  
Yorumunuz :  
       
 
MND Ajans