18 Nisan 2015, Cumartesi e-gazete
 
hobi
18 Nisan 2013, Perşembe

31 barakalı, 127 kişinin yararlanacağı Hobi Bahçeleri 150`şer metrekare olacak. Hobi Bahçeleri isteyenlere kura çekilerek kiraya verilecek.

31 barakalı, 127 kişinin yararlanacağı Hobi Bahçeleri 150`şer metrekare olacak. Hobi Bahçeleri isteyenlere kura çekilerek kiraya verilecek.
Balıkesir Belediyesi Savaştepe Yolunun çöplük yakınlarında hobi bahçeleri inşaatına devam ediyor. 127 kişinin kiralayarak zaman geçireceği, stres atacağı Hobi Bahçelerinin her biri 4 kişilik olan barakaların yapımına hız verdi. 31 Barakadan oluşan ahşap yapıların her birinin 4 kişilik olduğunu belirten Belediye başkan Yardımcısı Tuna Aktürk “Mayıs sonuna kadar tamamen bitirilecek olan Hobi Bahçeleri kur`a çekimiyle taliplilerine kiralanacak. Hobi bahçeleri her vatandaşa 150 metrekarelik olacak. Hobi Bahçelerini kiralayanlar bu bahçelerde marul, soğan, Sarımsak, Marul gibi çeşitli üretimler yapabilecek. Bu bahçelerde çoluk çocuğu ile vatandaşımız stres atıp vakit geçirebilecekler” dedi.
Kahve köşelerinde akşamlara kadar oturan emeklilerin, yada vakit geçirebilecekleri bahçesi olmayanlardan 127 kişinin yararlanacağı Hobi Bahçeleri hakkında bilgi veren Aktürk “Şehirlerde yaşayanların büyük kısmı emekli, köyden şehre göç edenlerdir. Bu nedenle kendilerine küçük bahçelerde zaman geçirecek yer arayanlara kiralıyarak vereceğiemiz hobi bahçelerinde kalıcı olmayan her türlü bitkili ekip biçebilecekler. Hobi bahçeleri Bursa`da 1970`li yıllarda yapılmış. Bir hayli arz ve talep görmüştür. Balıkesir`de Belediye olarak biz bu işe başladığımızda çok sayıda talep ve başvuru geldi” diye bilgi verdi.
     1394 Defa Okundu 0 Defa Yorumlandı.
Adınız :  
Yorumunuz :  
       
 
MND Ajans