28 Nisan 2015, Salı e-gazete
 
İŞADAMI FAHRİ KİRAZ`DAN GOP`A KIZ MESLEK LİSESİ
11 Mayıs 2012, Cuma

Balıkesir`in İşadamları Balıkesir`e birer eser bırakmak için adeta yarışıyorlar. Kiraz İnşaat Sahibi Fahri Kiraz, Gazi Osman Paşa Mahallesi 6 Eylül Hastanesi arka kısmına Kız Meslek Lisesi yapımına başladı.

Balıkesir`in hayırsever işadamları kendi adlarını yaşatacak Okul, Hastane, Acil Servis, Kanser Tedavi Merkezi gibi halkın hizmetine birer ikişer eser yaptırmaya devam ediyorlar. Bu hayırsever işadamlarına eserlerine bir halka da Müteahhit Fahri Kiraz ekliyor.
Gazi Osman Paşa Mahallesi Dokuma karşısı ile 6 Eylül Hastanesi arka kısmında kalan bir alana 18 derslikli Kız Meslek Lisesi yapımına başlandı. Okul inşaatını birlikte gezdiğimiz Gazi Osman Paşa Mahallesi Muhtarı Şinasi Çağlı, mahallelerinde Bolluk Anadolu Lisesi, Gazi Osman Paşa Anadolu Liseleri ile bir ilköğretim okulu olduğunu belirterek “İşadamı Fahri Kiraz mahallemize 3. bir lise olarak Kız Meslek Lisesi yapmaktadır. Bu lisenin temel atım töreni önümüzdeki günlerde Valimiz Yılmaz Arslan tarafından atılacak. Mahallemizin gelişmesi bakımından böyle bir lisenin yapılması bizleri mutlu etti. İşadamı Fahri Kiraza Mahallemiz adına şükranlarımı sunarım” dedi.

SPOR SALONU YAPTIRIN, ADLARINIZI YAŞATIN
Gazi Osman Paşa Mahallesi`nde üçüncü lisenin kurulmaya başlamasına rağmen liselerden hiç birisinin kapalı spor salonlarının olmadığını dile getiren Muhtar Şinasi Çağlı “Balıkesirli işadamlarına çağrıda bulunuyorum. Gazi Osman Paşa`daki liselere birer kapalı spor salonu yaparak, bu spor Salonlarına kendi adlarını verebilirler. Gazi Osman Paşa Anadolu Lisesi`ne veya Bolluk Anadolu Lisesi`ne spor salonu yapılması şarttır. Bu nedenle hayırsever işadamlarımızın bir veya iki spor salonu yapmaları ve adlarını yaşatmaları çağrısında bulunuyorum” diye konuştu.

     1403 Defa Okundu 0 Defa Yorumlandı.
Adınız :  
Yorumunuz :  
       
 
MND Ajans